ΣΙΝΕ

Κυριακή 7 Μαρτίου 2010

Α.Ε.Π. ΒΑΤΟΛΑΚΚΟΥ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΜΜΟΧΩΡΙΟΥ 3 - 1 ( 3 - 0 ) 21 η αγωνιστική

Αναρτήθηκε από aepvatolakkou.

Πολύτιμη νίκη για την Α.Ε.Π. χωρίς να πιάσει τα απόλητα στάνταρ της απόδοσής της, με σκορ 3-1 απέναντι στον ουραγό του ομίλου Απόλλων Αμμοχωρίου.
Η Α.Ε.Π. είχε την εδαφική υπεροχή στο α' ημίχρονο του αγώνα, ωστόσο θα μπορούσαμε να πούμε ότι ήταν φλύαρη στην επανάληψη, με αποτέλεσμα να κινδυνέψει σε κάποιες αντεπιθέσεις του Αμμοχωρίου.
Με δύο γκολ του Καραγιάννη στο 23' & 33' και ένα του Χαραλαμπίδη στο 38' η Α.Ε.Π. πήρε προβάδισμα στο σκορ και η ομάδα του Αμμοχωρίου στο 72' κατάφερε να μειώσει με τον Δημόπουλο σε 3 - 1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑΣ

Η ποδοσφαιρική ομάδα της Αστυνομικής Διεύθυνσης ΓΡΕΒΕΝΩΝ μετά τις νίκες της επί της Αστυνομικής Διεύθυνσης Δράμας, προκρίθηκε άνετα στην προημιτελική φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Υπηρεσιών Ελληνικής Αστυνομίας, όπου θα αντιμετωπίσει σε διπλό αγώνα την ομάδα της Διεύθυνσης Τροχαίας Θεσσαλονίκης με το πρώτο ματς να διεξάγεται στα Γρεβενά την ερχόμενη Τρίτη 16 Μαρτίου 2010.
Από πλευράς μας συγχαίρουμε τους συναδέλφους μας που συμμετέχουν στην ομάδα, για την πρόκριση τους και εκφράζουμε εκ μέρους τους τις ευχαριστίες τους προς την ΙΟΝΙΟ Α.Ε., τον Δήμαρχο Γόργιανης ΤΣΙΑΡΑ Αντώνιο, αλλά και ιδιαίτερα προς τον συμπολίτη μας επιχειρηματία του εξωτερικού ΛΑΖΟ Βασίλειο, οι οποίοι ανιδιοτελώς προσέφεραν στην ομάδα απαραίτητο αθλητικό υλικό, διευκολύνοντας σημαντικά  την συμμετοχή της στο πρωτάθλημα.

Κοζάνη 2004 - Φίλιππος Γρεβενών 1-2 (1-0)

Κοζάνη 2004 - Φίλιπος Γρεβενών 1-2 (1-0)
Προπαιδικό Πρωτάθλημα
Σάββατο: 6 Μαρτίου 2010

Με το δεξί άρχισε τις υποχρεώσεις του στη β΄φάση του πρωταθλήματος ο Φίλιππος Γρεβενών, αφού κατέβαλε την αντίσταση της Κοζάνης με 2-1. Κάτω από ακραίες καιρικές συνθήκες οι πιτσιρικάδες του Δημήτρη Μπόλη, δεν ξεκίνησαν καλά τον αγώνα και έχαναν στο ημίχρονο με 1-0. Οι Κοζανίτες είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων και φλύαρη υπεροχή στο α΄μέρος. Στο β΄μέρος όμως το σκηνικό άλλαξε. Ο Φίλιππος μπήκε αποφασισμένος, είχε καθολική υπεροχή, έπαιξε για 30 λεπτά μονότερμα την Κοζάνη και κατάφερε στο τέλος να κάνει την ανατροπή και να πανηγυρίσει τη μεγάλη νίκη. Μάλιστα θα μπορούσε να πετύχει κι άλλα γκολ, αν οι επιθετικοί του ήταν πιο εύστοχοι στην τελική προσπάθεια.
5΄- Μεγάλη ευκαιρία έχασε για το Φίλιππο ο Αντωνιάδης, όταν από θέση τετ-α-τετ δεν κατάφερε να σκοράρει και αστόχησε.
10΄- Εξαιρετική ατομική προσπάθεια του Σεχί, μπήκε στην περιοχή και πλάσαρε εύστοχα σημειώνοντας το 1-0.
33΄- Πάλι μόνος ο Αντωνιάδης προ του Μπούκου, κατάφερε να αστοχήσει.
35΄- Η ισοφάριση για το Φίλιππο ήρθε, όταν ο Μπόλης διείσδυσε από αριστερά και με κεραυνό πέτυχε το 1-1.
39΄- ΄Εξοχη μεταβίβαση του Μπόλη στον Αντωνιάδη, που με υποδειγματικό πλασέ σημείωσε το 1-2.
42΄- Τρίτο τετ-α-τετ του Αντωνιάδη, που πλάσαρε άουτ.
50΄- Μετωπική διείσδυση του Καραγκιόζη, μπήκε στην περιοχή και σούταρε ανενόχλητος άουτ.
΄Αριστη η διαιτησία των: Κωνσταντινίδη, Φωτιά και Αραβοπούλου (Ε.Π.Σ. Κοζάνης)
Κοζάνη 2004: Μπούκος, Γκούμας, Γιαννόπουλος, Γάρος, Χαρισίου, Σιδέρης, Νάνος, Σγουρόπουλος, Σεχί, Πιλικίδης, Ευαγγελόπουλος
Φίλιππος Γρεβενών (Δ. Μπόλης): Γεωργούλας, Βασιλόπουλος, Ζούρτος, Σπηλιώτης, Αντωνιάδης, Κουρέλλας, Μπόλης, Κεχαγιάς, Σαμαράς (40΄Δόγκαλης), Καραγκιόζης (56΄Τζάτσος), Ζαρκάδας