ΣΙΝΕ

Κυριακή 27 Νοεμβρίου 2011

Θρίαμβος για τη Ρεάλ - ήττα για την Μπαρτσελόνα

Θρίαμβο σημείωσε η Ρεάλ στο ντέρμπι της Μαδρίτης, κερδίζοντας 4 - 1 την Ατλέτικο. Στο μεταξύ, η Μπαρτσελόνα βρήκε... τον δάσκαλο της, καθώς ηττήθηκε από την Χετάφε.
Η Ατλέτικο άνοιξε το σκορ στο 15ο λεπτό με τον Αντριάν, όμως, ο Ρονάλντο ισοφάρισε περίπου 10 λεπτά αργότερα με πέναλτι.
Οι γηπεδούχοι έμειναν νωρίς με 10 παίκτες και ολοκλήρωσαν με 9, ενώ η Ρεάλ δεν είχε πει την τελευταία της λέξη: ο Ντι Μαρία στο 49' έκανε το 2 - 1, ο Ιγκουαϊν στο 65' κλείδωσε τη νίκη και ο Ρονάλντο με δεύτερο πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.
Την πρώτη της ήττα μετά από 13 αγωνιστικές βίωσε η Μπαρτσελόνα, που έχασε 1 - 0 από την Χετάφε. Το γκολ του Βαλέρα στο 67' άφησε τους παίκτες του Γκουαρδιόλα 6 βαθμούς πίσω από την πρωτοπόρο Ρεάλ.
Στον άλλο αγώνα του Σαββάτου, η Βαλένθια κέρδισε 2 - 1 την Ράγιο Βαγιεκάνο.