ΣΙΝΕ

Τετάρτη 25 Μαρτίου 2015

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΩΝ: Α.Ε.Π. ΒΑΤΟΛΑΚΚΟΥ - Α.Ο. ΧΟΥΛΙΑΡΑΔΕΣ 1-3 (1-2) -Φωτό+video

ΣΤΑΘΗΚΕ ΑΤΥΧΗ - ΑΠΟΚΛΕΊΣΤΗΚΕ Η ΑΕΠ ΑΠΟ ΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΡΑΣ. ΕΛΛΑΔΑΣ!!!
Αποχαιρέτησε το θεσμό του Κυπέλλου Ερασιτεχνών η Α.Ε.Π., μετά την ήττα που γνώρισε από τον...
Α.Ο. Χουλιαράδων Ιωαννίνων στο ΔΑΚ Γρεβενών με σκορ 1-3.

Ο κακός αγωνιστικός χώρος μετά τη συνεχή βροχόπτωση, δεν βοήθησε καθόλου την ομάδα των Γρεβενών, που διαθέτει ποιότητα με πολύ καλή τεχνική, σε αντίθεση της ομάδας των Ιωαννίνων που έδειξε ότι υπερτερούσε στη δύναμη και το εκμεταλλεύθηκε με το καλύτερο.

Οι Ηπειρώτες προηγήθηκαν στο 23' λεπτό με αυτογκόλ του Θ. Λάλλου.

Στο 35' το σουτ του  Άγ. Κοτζατίσογλου σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Τσακμάκη.
Πέντε λεπτά αργότερα στο 40' ο Ντούκας με κεφαλιά διπλασίασε σε 0-2.
Η απάντηση των γηπεδούχων ήταν άμεση, με την Α.Ε.Π Βατολάκκου να δείνει νέο ενδιαφέρον στο ματς, καθώς ο Αγ. Κοτζατίσογλου στο 43' με φάουλ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Τσιακμάκη για το 1-2, όπου ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν με γρήγορη αντεπίθεση, όταν στο 49' ο Τάτσης δέχτηκε βαθιά μπαλιά και πλάσαρε τον Αλεξίου για το 1-3.

Οι γηπεδούχοι πίεσαν για την ανατροπή, είχαν τον πρωτοβουλία των κινήσεων, αλλά στάθηκαν για ακόμη μια φορά άτυχοι, όταν ο Άγ. Κοτζατίσογλου σημάδεψε για δεύτερη φορά το οριζόντιο δοκάρι του Τσακμάκη.
Στην εκπνοή του αγώνα και στις καθυστερήσεις ο Καλαιτζίδης δεν κατάφερε να εκμεταλλευθεί δύο κλασικές ευκαιρίες από πλεονεκτική θέση, ώστε να στείλει τις δύο ομάδες στην παράταση.

Διαιτησία: Καρατέρπος, Ιωαννίδης, Παπαδόπουλος (Κοζάνης)

Α.Ε.Π. ΒΑΤΟΛΑΚΚΟΥ (Χ. Λάλλος): Αλεξίου, Τέγος, Παπαηλίας, Λάλλος Θ., Ζολώτας (66' Καρτσιούνης), Άγ. Κοτζατίσογλου, Μπιζιώτας, Ιωαννίδης, Κοτζατίσογλου Σ. (77' Ντεμάι), Hohxa (82' Παπαδόπουλος Χ.), Καλαιτζίδης.

Στον πάγκο: Παπαδόπουλος, Τζιαμπίρης, Ντενίς, Γαβρίδης, Αποστόλου, Καρτσιούνης Τζήκας.

Α.Ο. ΧΟΥΛΙΑΡΑΔΕΣ (Σπ. Τασιούλας): Τσακμάκης, Σιουκουλάνη, Ντούκας, Βαζάτης, Γκόλιας, Τάτσης (84' Κολοβός), Νιτσιάκος (63' Μπάρκας), Ρούμπης (85' Σιαπλαούρας ), Αλεξίου, Τσουμάνης, Γεωργούλης.

Στον πάγκο: Οικονόμου, Μπάρκας, Σιαπλαούρας, Βαρθολομαίος, Μαστοράκης, Θεοδωραγλάκης, Κολοβός.

Ευχόμαστε καλή πορεία στον Α.Ο. ΧΟΥΛΙΑΡΑΔΩΝ

\

Δείτε όλα τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής του Κυπέλλου Ερασιτεχνών ΕΔΩ

Έναρξη του αγώνα (όπως τον περιγράφει το passports.gr)
Μόλις στο 1' οι γηπεδούχοι απείλησαν όταν ο Κοτζατίσογλου Α. εκτέλεσε φάουλ η μπάλα έσκασε μπροστά στον Τσακμάκη που την απέκρουσε την τελευταία στιγμή.

Δυνατά μπήκε η ΑΕ Ποντίων Βατολάκκου στο πρώτο πεντάλεπτο.

Μετά το πρώτο πεντάλεπτο οι Χουλιαράδες έχουν ισορροπήσει τον αγώνα και προσπαθούν να βγούνε μπροστά και να γίνουν επικίνδυνοι στην εστία του Αλεξίου.

ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ στο 23' για τους Χουλιαράδες ο Γκόλιας εκτέλεσε το πλάγιο και ο Λάλλος στην προσπάθεια του να διώξει την έστειλε στα δίχτυα του Αλεξίου.

Ευκαιρία για την ΑΕ Ποντίων στο 35' ο Κοτζατισογλου Α. εκτέλεσε φάουλ η μπάλα έσκασε μπροστά στον Τσακμάκη αυτός απέκρουσε, βρήκε το δοκάρι και απομάκρυναν οι αμυντικοί.

ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ στο 40' για τους Χουλιαράδες ο Γκόλιας εκτέλεσε φάουλ και ο Ντούκας με κεφαλιά θα κάνε το 0-2 δίνοντας έτσι προβάδισμα για την πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου.

ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ στο 42' για την ΑΕ Ποντίων Βατολάκκου με τον Κοτζατισογλου Α. να εκτελεί φάουλ από πλάγια θέση η μπάλα πέρασε από ολους αφνιδιάστηκε ο Τσακμάκης και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα.

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Οι Χουλιαράδες είναι μπροστά στο σκορ 1-2 σε ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι χωρίς φάσεις και σε αυτό οφείλεται ο κακός αγωνιστικός χώρος. Η ομάδα του Σπύρου Τασιούλα στέκεται καλά στον αγωνιστικό χώρο παρότι η ΑΕ έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων έχει κλείσει καλά τους χώρους στην άμυνα της και μπόρεσε δύο φορές να χτυπήσει στις αντεπιθέσεις.

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου
Χωρίς αλλαγή οι δύο ομάδες

Εκτέλεση φάουλ του Γκόλια κεφαλιά του Σιουκουλλάνη μπλοκάρει την μπάλα ο Αλεξίου.

ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ για τους Χουλιαράδες στο 50' ο Τάτσης με πλασέ το 1-3.

Κίτρινη κάρτα στο 51' στον Κοτζατισογλου Α.

Στο 56' σουτ του Αλεξίου μπλοκάρει ο τερματοφύλακας της ΑΕ.

Κίτρινη κάρτα στο 58' στον Καλαιτζίδη.

Αλλαγή για τους Χουλιαράδες στο 64' στην θέση του Νιτσιάκου μπήκε ο Μπάρκας.

Στο 64' φάουλ του Ιωαννίδη έδιωξε με τα πόδια ο Τσακμάκης.

Οι Χουλιαράδες έχουν δώσει χώρο στην ΑΕΠ μετά το 1-3.

Αλλαγή για την ΑΕ Ποντίων στο 67' στην θέση του Ζολώτα μπήκε ο Καρτσιούνης.

Κίρινη κάρτα στο 70' στον Τάτση.

Κίτρινη κάρτα στο 73' στον Καρτσιούνη.

Κίτρινη κάρτα στο 75' στον Βαζάτη.

Αλλαγή στο 76' για την ΑΕ Ποντίων Βατολάκκου στην θέση του Κοτζατισογλου Σ. μπήκε ο Ντενίζ.

Αλλαγή στο 82' για την ΑΕ Ποντίων Βατολάκκου στην θέση του Χότζα μπήκε ο Παπαδόπουλος.

Αλλαγή στο 83' για τους Χουλιαράδες στην θέση του Τάτση μπήκε ο Κολοβός.

Στο 87' σουτ του Καρτσιούνη ελάχιστα άουτ.

Αλλαγή στο 88' αλλαγή για τους Χουλιαράδες στην θέση του Ρουμπή μπήκε ο Σιαπλαούρας.

Στο 93' εκτέλεση φάουλ του Αγ. Κοτζατισογλου η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

Λήξη του αγώνα. Οι Χουλιαράδες στην παθενική τους συμμετοχή στο κύπελλο ερασιτεχνών πήραν μεγάλη πρόκριση μέσα στα Γρεβενά επικρατώντας 1-3 της ΑΕ Ποντίων Βατολάκκου. Η ομάδα του Σπύρου Τασιούλα έπαιξε όσο χρειάστηκε για να πάρει τη νίκη πετυχαίνοντας τρια γκολ, ενώ κινδύνευσε ελάχιστες φορές.