Παρασκευή, 4 Δεκεμβρίου 2015

Το πανόραμα του Κυπέλλου Ελλάδας

Με τη νίκη του Παναθηναϊκού στην Πάτρα επί της Παναχαϊκής ολοκληρώθηκε η δεύτερη αγωνιστική της δεύτερης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας. 


Έξι ομάδες εξασφάλισαν - ήδη - την πρόκρισή τους στην επόμενη φάση της διοργάνωσης...

Και μπορεί Παναθηναϊκός, ΑΕΚ, ΠΑΟΚ, ΑΕΛ, Πανιώνιος κι Αστέρας να βρίσκονται στην επόμενη φάση αλλά δύο άλλες ομάδες της Super League, Ξάνθη και Παναιτωλικός, βρίσκονται εκτός διοργάνωσης.

Αναλυτικά:

1ος όμιλος
Αχαρναϊκός - ΠΑΣ Γιάννινα 1-2
Ηρακλής - Αναγέννηση Καρδίτσας 4-0
3η αγωνιστική (15/12 - 15:00)
Αχαρναϊκός - Ηρακλής
Αναγέννηση Καρδίτσας - ΠΑΣ Γιάννινα

H βαθμολογία
1. ΠΑΣ Γιάννινα 4 (3-2)
2. Ηρακλής 4 (5-1)
3. Αχαρναϊκός 3 (2-2)
4. Αναγέννηση Καρδίτσας  0 (0-5)

2ος όμιλος
Πανιώνιος - Ζάκυνθος 1-0
Εργοτέλης - Παναιτωλικός 3-2
3η αγωνιστική (16/12 -15:00)
Εργοτέλης - Πανιώνιος
Ζάκυνθος - Παναιτωλικός

Η βαθμολογία
1. Πανιώνιος 6 (3-1)
2. Εργοτέλης 4 (5-4)
3. Ζάκυνθος 1 (2-3)
4. Παναιτωλικός 0 (3-5)

3ος όμιλος
Πανθρακικός - Ολυμπιακός Βόλου 1-0
Χανιά - ΠΑΟΚ 2-6
3η αγωνιστική (17/12 - 15:00)
Χανιά - Πανθρακικός
Ολυμπιακός Βόλου - ΠΑΟΚ

Η βαθμολογία
1. ΠΑΟΚ 6 (8-2)
2. Πανθρακικός 3 (1-2)
3. Χανιά 3 (4-7)
4. Ολυμπιακός Βόλου 0 (1-3)

4ος όμιλος
Λεβαδειακός - Κέρκυρα 2-0
Παναχαϊκή - Παναθηναϊκός 1-2
3η αγωνιστική (17/12 - 17:00)
Παναχαϊκή - Λεβαδειακός
Κέρκυρα - Παναθηναϊκός

H βαθμολογία
1. Παναθηναϊκός 6 (5-1)
2. Λεβαδειακός 3 (2-3)
3. Παναχαϊκή 3 (2-3)
4. Κέρκυρα 1 (1-3)

5ος όμιλος
Πλατανιάς - Απόλλων Σμύρνης 3-1
Παναιγιάλειος - Ολυμπιακός 0-4
3η Αγωνιστική (16/12 -19:30)
Παναιγιάλειος-Πλατανιάς
Απόλλων Σμύρνης-Ολυμπιακός

Η βαθμολογία
1. Ολυμπιακός 4 (6-2)
2. Πλατανιάς 4 (5-3)
3. Απόλλων Σμύρνης 3 (4-4)
4. Παναιγιάλειος 0 (1-7)

6ος όμιλος
Λαμία - Ατρόμητος 0-2
Βέροια - Καλλιθέα 1-0
3η Αγωνιστική (16/12 - 17:15 )
Λαμία 1964-Βέροια
Καλλιθέα-Ατρόμητος 

Η βαθμολογία
1. Ατρόμητος 4 (4-2)
2. Βέροια 4 (3-2)
3. Καλλιθέα 3 (2-2)
4. Λαμία 0 (1-4)

7ος όμιλος
ΑΕΛ - Ξάνθη 1-0
ΑΕΚ - Πανελευσινιακός 6-0
3η Αγωνιστική (17/12 - 19:30)
ΑΕΛ-ΑΕΚ
Πανελευσινιακός-SKODA Ξάνθη

Η βαθμολογία
1. ΑΕΚ 6 (7-0)
2. ΑΕΛ 6 (5-1)
3. Πανελευσινιακός 0 (1-10)
4. SKODA Ξάνθη 0 (0-2)

8ος όμιλος
Κισσαμικός - Αστέρας 1-3
ΑΕΛ Καλλονής - Πανσερραϊκός 2-1
3η Αγωνιστική (16/12 - 17.15)
Κισσαμικός-ΑΕΛ Καλλονής
Πανσερραϊκός-Αστέρας Τρίπολης

Η βαθμολογία
1. Αστέρας 6 (7-1)
2. Καλλονή 3 (2-5)
3. Πανσερραϊκός 1 (1-2)
4. Κισσαμικός 1 (1-3)
sport24.gr

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΣΗΜΕΡΑ