Κυριακή 25 Σεπτεμβρίου 2016

Στην επόμενη φάση του Κυπέλλου της ΕΠΣ Γρεβενών ο ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ (VIDEO)

Το εισιτήριο για την επόμενη φάση του Κυπέλλου της ΕΠΣ Γρεβενών πήρε ο Αθλητικός Σύλλογος Ταξιάρχη κερδίζοντας την ομάδα της...
Μαύρης Θύελλας Κνίδης στη διαδικασία των πέναλτι.

Η ομάδα του Ταξιάρχη προηγήθηκε στο σκορ με τον Γκαργκάλα ενώ οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν και έκαναν την ανατροπή πριν τη λήξη του α΄ ημιχρόνου, αρχικά με πέναλτι που εκτέλεσε ο Λιανός ενώ λίγο αργότερα ο Τσιμόπουλος έκανε το 1-2.

Στο β΄ ημίχρονο η ομάδα της Κνίδης διεύρυνε τη διαφορά αφού πέτυχε και 3ο τέρμα με τον Γεωργόπουλο

Ο Βλαχόπουλος με κεφαλιά έκανε το 2-3 ενώ λίγο αργότερα ο ίδιος κέρδισε πέναλτι που εκτέλεσε ο Γκαργκάλας κάνοντας το 3-3 που οδήγησε στην παράταση όπου αρχικά ο Μπαχτσεβάνος έκανε το 4-3 ενώ στο τελευταίο λεπτό ο Τσιμόπουλος με δευτερο προσωπικό γκολ έκανε το τελικό 4-4 που έστειλε τις δύο ομάδες στη διαδικασία των πέναλτι

Την νίκη στους γηπεδούχους χάρισε ο Κούτσικας αποκρούοντας το 7 πέναλτι στέλνοντας την ομάδα του στην επόμενη φάση.