Κυριακή 5 Φεβρουαρίου 2017

ΧΑΝΤΜΠΟΛ ΓΥΝΑΙΚΩΝ - ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΟΣ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ 26-36.video

ΑΓΩΝΑΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΧΑΝΤΜΠΟΛ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΟΣ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ 26-36

Όπως και στον πρώτο γύρο, η Αναγέννηση δεν είχε πρόβλημα να επικρατήσει του Αρίωνα Πτολεμαΐδας με 26-36.

Τα κορίτσια της Ιόνκα Δήμου παρ' ότι βρέθηκαν στο 25ο λεπτό πίσω στο σκορ με 2 γκολ, ανέβασαν την απόδοσή τους, και στο δεύτερο ημίχρονο καθάρισαν το παιχνίδι με δέκα τέρματα διαφορά. Κορυφαίες και πρώτες σκόρερ για την αρτινή ομάδα οι Μπαλάφα και Δημητρίου, οι οποίες σκόραραν από 11 γκολ, με τη Δημητρίου ειδικά, να πραγματοποιεί με διαφορά το καλύτερό της φετινό παιχνίδι επιθετικά. Με τη νίκη αυτή, η "Φέτα Ήπειρος" Αναγέννηση Άρτας ανέβηκε στους 18 βαθμούς, όντας πάντα στις θέσεις των play-off.

Διαιτητές: Γράψας- Κυριακού

Πεντάλεπτα: 3-3, 7-7, 9-8, 10-11, 13-11, 15-17 / 16-19, 18-21, 20-25, 21-28, 23-32, 26-36

Δίλεπτα: 3-3 Πέναλτι : 0/3-4/6