ΣΙΝΕ

Πέμπτη 6 Απριλίου 2017

ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΕΣ ΠΑΣ - ΠΥΡΣΟΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ ( 2 - 1) 1 - 1) video

Σε ένα πολύ καλό ποιοτικά αγώνα που έγινε ροντέο στα τελευταία 15 λεπτά η πλαστιγκα έγειρε στους γηπεδούχους στο 80' λεπτό με κτύπημα πέναλτι στην μοναδική τους επιθετική στιγμη στο δεύτερο ημίχρονο.

ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ
10' Απευθειας εκτελεση φαουλ του ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ η μπάλα ελάχιστα άουτ
15'σουτ του ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ απο το ύψος της περιοχής μπλόκαρε σταθερά ο τερματοφυλακας.
20' Η μεγαλυτερη ευκαιρια για τον ΠΥΡΣΟ στο πρωτο ημιχρονο οταν απο ασιστ του ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ στον ΜΠΟΖΙΑΡΗ ο τελευταίος αστόχησε απο την μικρή περιοχή.
40' Η μπάλα τιμώρησε τον ΠΥΡΣΟ οταν σε αντεπίθεση των γηπεδούχων ο ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ εκμεταλευτηκε το αμυντικό κενο και σημείωσε το 1 - 0.
45'με την λήξη του ημιχρόνου ο ΜΠΛΑΝΤΟΣ με ατομική ενέργεια πετυχε την ισοφάριση για το 1 -1
Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΥΡΣΟΣ πήρε την πρωτοβουλία των κινήσεων χωρίς όμως να μπορεί να διάσπαση την πολυ καλή αμυντική λειτουργεια των γηπεδούχων. Ετσι φτασαμε στο διλεπτο οπου κριθηκε ο αγωνας.
79' ενυπωσιακη απόκρουση του τερματοφυλακα σε εξ επαφής κεφαλιά του ΧΑΝΤΑΒΑ και με την απομάκρυνση των αμυντικών ο ΠΑΣ βγήκε στην κόντρα κέρδισε το πέναλτι το οποίο έκρινε και την τελική αναμέτρηση.
ΡΕΣΙΤΑΛ διαιτησιας του κ. ΣΠΥΡΙΔΗ και των βοηθων του.