ΣΙΝΕ

Δευτέρα 22 Ιανουαρίου 2018

Ανάσανε η Λαμία, 1-0 τον Αστέρα με γκολ του Αλέξη Καραγιάννη

Με γκολ του Αλέξανδρου Καραγιάννη στο 72ο λεπτό, η Λαμία πήρε νίκη από χρυσάφι απέναντι στον Αστέρα Τρίπολης, του οποίου επιβλήθηκε 1-0 στην έδρα της και...
βελτίωσε σημαντικά τη βαθμολογική θέση της.

Σε ένα ισορροπημένο παιχνίδι, οι Αρκάδες έχασαν την πρώτη μεγάλη ευκαιρία στη συνάντηση όταν στο 28ο λεπτό η βολίδα του Κυριακόπουλου από διαγώνια θέση και έξω από την περιοχή της Λαμίας έστειλε την μπάλα στο δεξί δοκάρι, στη μοναδική συγκίνηση των πρώτων 45 λεπτών.

Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν τα δοκάρια στο 62΄, όταν στο γέμισμα του Βάντερσον από δεξιά η κεφαλιά-ψαράκι του Μπούντνικ σταμάτησε στο σίδερο του Αθανασιάδη. Στο 67΄ ο Κώτσιρας έχασε καλή ευκαιρία, όταν δεν τελείωσε σωστά τη φάση στο ριμπάουντ από την απόκρουση του Παπαδόπουλου σε σουτ του Τόνσο και πέντε λεπτά αργότερα το παιχνίδι κρίθηκε υπέρ της Λαμίας.

Ύστερα από βολέ του τερματοφύλακα Παπαδόπουλου η άμυνα του Αστέρα αδράνησε, ο Καραγιάννης βγήκε στην πλάτη των Αρκάδων και πρόλαβε τον Αθανασιάδη, που δεν έβαλε σωστά τα χέρια του, σκοράροντας σε άδειο τέρμα το μοναδικό γκολ του αγώνα.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Αλέξανδρος Κατσικογιάννης

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Καραγιάννης, Μπούντνικ - Μπέρτος

ΛΑΜΙΑ (Μπάμπης Τεννές): Παπαδόπουλος, Βασιλαντωνόπουλος, Παντελιάδης, Αναστασιάδης, Ασίγκμπα, Όμο, Ορτέγκα (67΄ Καραγιάννης), Μπλάζιτς, Πίτι (58΄ Ακόστα), Βάντερσον (80΄ Κουτρομάνος), Μπούντνικ

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Σάββας Παντελίδης): Αθανασιάδης, Μπέρτος (75΄ Γκοντό), Πασαλίδης, Τριανταφυλλόπουλος, Κυριακόπουλος, Μουνάφο, Τσιλιανίδης, Τόνσο, Ντούντου (81΄ Μαντιντά), Ισνάλντο (46΄ Κώτσιρας), Μανιάς